Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi788 kcalFedt87 gSukker0,5 gProtein0,9 g
| Energi | 3.239 kJ / 788 kcal |
|---|---|
| Fedt | 87 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 7 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,3%
- Kulhydrat
- 0,3%
- Protein
- 0,5%
IngredienserVis mereVis mindre
86 % rapsolie, vand, 6 % pasteuriserede ÆGGEBLOMMER, eddike, salt, sukker, konserveringsmiddel (E 202), farvestof (E 160a), SENNEPSMEL
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Netto220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mayonnaise hos Bilka koster 17.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 156 dage. Gennemsnitsprisen for Mayonnaise hos Bilka er 16.97 kr og varierer fra 16.95 kr til 17.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 156 dage har Goma registreret prisdata for Mayonnaise hos Bilka i 156 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 156 prisregistreringer har Mayonnaise været markeret som tilbud 26 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 156 dage kan vi se følgende mønstre: Mayonnaise har været på tilbud hos Bilka i maj, juni og juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 14 dage. Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 70 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.