
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi597 kcalFedt66 gSukker0 gProtein0,7 g
| Energi | 2.456 kJ / 597 kcal |
|---|---|
| Fedt | 66 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 4,7 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,2%
- Kulhydrat
- 0,3%
- Protein
- 0,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Mayonnaise. 65% rapsolie, vand, 2% ÆGGEBLOMMEPULVER (fra frilandsæg), estragoneddike (eddike, estragonekstrakt), salt, surhedsregulerende midler (E270, E262, E296), stabilisatorer (E415, E412), konserveringsmilder (E202, E211).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Netto220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mayonnaise hos Nemlig koster 12.12 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Mayonnaise hos Nemlig er 12.08 kr og varierer fra 11.95 kr til 12.12 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Mayonnaise hos Nemlig i 458 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Mayonnaise aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Mayonnaise kan købes hos Nemlig til 12 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 108 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.