
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi724 kcalFedt81 gSukker0 gProtein0,9 g
| Energi | 3.028 kJ / 724 kcal |
|---|---|
| Fedt | 81 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,5 g |
| Kulhydrat | 0,4 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,3%
- Kulhydrat
- 0,2%
- Protein
- 0,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie, vand, past. ÆGGEBLOMME 6%, salt, fermenteret dextrose, eddike, estragoneddike (eddike, estragonekstrakt). Tilsat: Fortykningsmidler (E412, E415), surhedsregulerende middel (E270), konserveringsmidler (E202, E211). Opbevares på køl efter åbning.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Gråsten Mayonnaise · MENY150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Min Købmand150 g21,95 kr146,33 kr/kg
- Real mayonnaise · Nemlig400 g41,95 kr104,88 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Netto220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Ægte Mayonnaise · Bilka250 ml18,95 kr75,80 kr/liter
- Ægte Mayonnaise · Føtex250 ml18,95 kr75,80 kr/liter
- REAL MAYONNAISE · REMA 1000200 g19,95 kr99,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mayonnaise hos Nemlig koster 16.14 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Mayonnaise hos Nemlig er 14.91 kr og varierer fra 8.97 kr til 16.14 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Mayonnaise hos Nemlig i 456 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Mayonnaise været markeret som tilbud 82 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Mayonnaise har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 22 dage mellem hver tilbudsperiode. Mayonnaise er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 39 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.