
Spar
Stryhns Gruppen
Graasten Mayonnaise
375 g
Tilbuddet udløber i morgen
40,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi723 kcalFedt81 gSukker0 gProtein0,9 g
| Energi | 3.027 kJ / 723 kcal |
|---|---|
| Fedt | 81 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,5 g |
| Kulhydrat | 0,4 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,3%
- Kulhydrat
- 0,2%
- Protein
- 0,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Rapsolie 80%, vand, past. ÆGGEBLOMME 6%, salt, estragoneddike (eddike, estragonekstrakt), fermenteret dextrose, Tilsat: surhedsregulerende middel (E270, E262, E296), konserveringsmidler (E202, E211), fortykningsmidler (E415, E412).
Allergener
Æg
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000375 g22,23 kr59,28 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig375 g22,23 kr59,28 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka375 g23,95 kr63,87 kr/kg
- Mayonnaise · Netto375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig395 g25,17 kr63,72 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Min Købmand375 g25,95 kr69,20 kr/kg
- Gråsten Mayonnaise · MENY375 g26,95 kr71,87 kr/kg
- Real mayonnaise · Nemlig400 g41,95 kr104,88 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Netto220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Ægte Mayonnaise · Bilka250 ml18,95 kr75,80 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Graasten Mayonnaise hos Spar koster typisk 26.95 kr, men er lige nu på tilbud til 15.00 kr, hvilket giver en besparelse på 44%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Graasten Mayonnaise hos Spar er 23.96 kr og varierer fra 15.00 kr til 26.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Graasten Mayonnaise hos Spar i 453 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Graasten Mayonnaise været markeret som tilbud 53 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Graasten Mayonnaise har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, maj, juni, juli, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 1 dag (torsdag). Der går typisk 46 dage mellem hver tilbudsperiode.