
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi723 kcalFedt81 gSukker0 gProtein0,9 g
| Energi | 3.027 kJ / 723 kcal |
|---|---|
| Fedt | 81 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,5 g |
| Kulhydrat | 0,4 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,3%
- Kulhydrat
- 0,2%
- Protein
- 0,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Rapsolie 80%, vand, past. ÆGGEBLOMME 6%, salt, estragoneddike (eddike, estragonekstrakt), fermenteret dextrose, Tilsat: surhedsregulerende middel (E270, E262, E296), konserveringsmidler (E202, E211), fortykningsmidler (E415, E412).
Allergener
Æg
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000375 g22,23 kr59,28 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig375 g22,23 kr59,28 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka375 g23,95 kr63,87 kr/kg
- Mayonnaise · Netto375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig395 g25,17 kr63,72 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Min Købmand375 g25,95 kr69,20 kr/kg
- Gråsten Mayonnaise · MENY375 g26,95 kr71,87 kr/kg
- Real mayonnaise · Nemlig400 g41,95 kr104,88 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Netto220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Ægte Mayonnaise · Bilka250 ml18,95 kr75,80 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Graasten Mayonnaise hos Min Købmand koster 25.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 152 dage. Gennemsnitsprisen for Graasten Mayonnaise hos Min Købmand er 24.72 kr og varierer fra 15.00 kr til 25.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 152 dage har Goma registreret prisdata for Graasten Mayonnaise hos Min Købmand i 152 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 152 prisregistreringer har Graasten Mayonnaise været markeret som tilbud 15 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 10% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 152 dage kan vi se følgende mønstre: Graasten Mayonnaise har været på tilbud hos Min Købmand i maj og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 99 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 21 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.