Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi723 kcalFedt81 gSukker0 gProtein0,9 g
| Energi | 3.027 kJ / 723 kcal |
|---|---|
| Fedt | 81 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,5 g |
| Kulhydrat | 0,4 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,3%
- Kulhydrat
- 0,2%
- Protein
- 0,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie 80%, vand, past. ÆGGEBLOMME 6%, salt, fermenteret dextrose, estragoneddike (eddike, estragonekstrakt). Tilsat: Surhedsregulerende middel (E270, E262, E296), konserveringsmidler (E202, E211), fortykningsmidler (E415, E412).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig375 g22,23 kr59,28 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka375 g23,95 kr63,87 kr/kg
- Mayonnaise · Netto375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig395 g25,17 kr63,72 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Min Købmand375 g25,95 kr69,20 kr/kg
- Gråsten Mayonnaise · MENY375 g26,95 kr71,87 kr/kg
- Real mayonnaise · Nemlig400 g41,95 kr104,88 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Netto220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Ægte Mayonnaise · Bilka250 ml18,95 kr75,80 kr/liter
- Ægte Mayonnaise · Føtex250 ml18,95 kr75,80 kr/liter
- Mayonnaise · Bilka200 g19,95 kr99,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mayonnaise hos Bilka koster 23.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Mayonnaise hos Bilka er 20.12 kr og varierer fra 12.00 kr til 24.91 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Mayonnaise hos Bilka i 502 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Mayonnaise været markeret som tilbud 68 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 535 dage kan vi se følgende mønstre: Mayonnaise har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, maj, august, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 39 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 43 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.