Netto
Salatmesteren
Ægte mayonnaise
230 g
73,70 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi788 kcalFedt87 gSukker0,5 gProtein0,9 g
| Energi | 3.239 kJ / 788 kcal |
|---|---|
| Fedt | 87 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 7 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,3%
- Kulhydrat
- 0,3%
- Protein
- 0,5%
IngredienserVis mereVis mindre
86 % rapsolie, vand, 6 % pasteuriserede ÆGGEBLOMMER, eddike, salt, sukker, konserveringsmiddel (E 202), farvestof (E 160a), SENNEPSMEL
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ægte mayonnaise hos Netto koster 16.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 24. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 191 dage. Gennemsnitsprisen for Ægte mayonnaise hos Netto er 15.97 kr og varierer fra 8.47 kr til 16.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 191 dage har Goma registreret prisdata for Ægte mayonnaise hos Netto i 191 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 191 prisregistreringer har Ægte mayonnaise været markeret som tilbud 35 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 18% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 191 dage kan vi se følgende mønstre: Ægte mayonnaise har været på tilbud hos Netto i maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 26 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 13 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.