Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi205 kcalFedt14 gSukker0,5 gProtein18 g
| Energi | 855 kJ / 205 kcal |
|---|---|
| Fedt | 14 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,5 g |
| Kulhydrat | 1,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 3,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 61,4%
- Kulhydrat
- 3,5%
- Protein
- 35,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Til 100 g færdigvare er anvendt: Grisekød 103 g, kartofler 10 g, salt, fibre fra hvedestrå (glutenfri), krydderier, dextrose, sukker, antioxidant (rosmarinekstrakt, E 301), starterkultur, konserveringsstof (E 250).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kartoffelspegepølse 14% · MENY125 g9,95 kr79,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE · REMA 1000125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse i skiver · Netto125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse i skiver · Føtex125 g15,00 kr120,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse i skiver · Bilka125 g18,95 kr151,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE 125 G · Kvickly125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE 125 G · SuperBrugsen125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- Spegepølse i skiver m. kartoffel, 3-stjernet · Wolt Market125 g20,95 kr167,60 kr/kg
- Kartoffelspegepølse 14% · Spar125 g21,95 kr175,60 kr/kg
- 3-stj Kart.spegepølse 14% · Min Købmand125 g24,40 kr195,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kartoffelspegepølse i skiver · Bilka100 g13,95 kr139,50 kr/kg
- Kartoffelspegepølse i skiver · Netto100 g13,95 kr139,50 kr/kg
- KARTOFFEL SPEGEPØLSE · REMA 100080 g14,95 kr186,88 kr/kg
- KARTOFFEL SPEGEPØLSE · REMA 1000300 g34,95 kr116,50 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig300 g34,95 kr116,50 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Føtex300 g35,00 kr116,67 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Bilka300 g39,95 kr133,17 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Netto300 g39,95 kr133,17 kr/kg
- Kartoffel spegepølse · Nemlig200 g41,95 kr209,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kartoffelspegepølse i skiver hos Bilka koster 18.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 554 dage. Gennemsnitsprisen for Kartoffelspegepølse i skiver hos Bilka er 19.08 kr og varierer fra 14.00 kr til 20.05 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 554 dage har Goma registreret prisdata for Kartoffelspegepølse i skiver hos Bilka i 529 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kartoffelspegepølse i skiver været markeret som tilbud 136 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 37% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 554 dage kan vi se følgende mønstre: Kartoffelspegepølse i skiver har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 15 dage mellem hver tilbudsperiode. Kartoffelspegepølse i skiver er ofte på tilbud (37% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 35 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.