
REMA 1000
3-STJERNET***
KARTOFFELSPEGEPØLSE
125 g
Tilbuddet udløber lørdag
80,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi205 kcalFedt14 gSukker0,5 gProtein18 g
| Energi | 855 kJ / 205 kcal |
|---|---|
| Fedt | 14 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,5 g |
| Kulhydrat | 1,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 3,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 61,4%
- Kulhydrat
- 3,5%
- Protein
- 35,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Til 100 g færdigvare er anvendt: Grisekød 103 g, kartofler 10 g, salt, fibre fra hvedestrå (glutenfri), krydderier, dextrose, sukker, antioxidant (rosmarinekstrakt, E 301), starterkultur, konserveringsstof (E 250).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kartoffelspegepølse 14% · MENY125 g9,95 kr79,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE · REMA 1000125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse i skiver · Netto125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse i skiver · Føtex125 g15,00 kr120,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse i skiver · Bilka125 g18,95 kr151,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE 125 G · Kvickly125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE 125 G · SuperBrugsen125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- Spegepølse i skiver m. kartoffel, 3-stjernet · Wolt Market125 g20,95 kr167,60 kr/kg
- Kartoffelspegepølse 14% · Spar125 g21,95 kr175,60 kr/kg
- 3-stj Kart.spegepølse 14% · Min Købmand125 g24,40 kr195,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- 3-Stj Kartoffelspegepølse · Løvbjerg60 g5,99 kr99,83 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig100 g14,75 kr147,50 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig80 g14,95 kr186,88 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Netto200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- HØJER PØLSER KARTOFFEL SPEGEPØLSE 275 G · Kvickly275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- HØJER PØLSER KARTOFFEL SPEGEPØLSE 275 G · SuperBrugsen275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Bilka200 g39,95 kr199,75 kr/kg
- Kartoffelspegepølse, HØJER · Løvbjerg190 g39,99 kr210,47 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Bilka300 g49,95 kr166,50 kr/kg
- Højer Kartoffelspegepølse · MENY275 g50,14 kr182,33 kr/kg
- Højer Kartoffelspegepølse · Spar275 g50,14 kr182,33 kr/kg
- Kartoffelspegepølse, HØJER · Wolt Market275 g56,50 kr205,45 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
KARTOFFELSPEGEPØLSE hos REMA 1000 koster typisk 12.95 kr, men er lige nu på tilbud til 10.00 kr, hvilket giver en besparelse på 23%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for KARTOFFELSPEGEPØLSE hos REMA 1000 er 18.57 kr og varierer fra 10.00 kr til 20.05 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for KARTOFFELSPEGEPØLSE hos REMA 1000 i 579 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har KARTOFFELSPEGEPØLSE været markeret som tilbud 40 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 11% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: KARTOFFELSPEGEPØLSE har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, april, juni, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 4 dage og forventes at slutte om 2 dage (lørdag). Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode.