Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser pr. 100g: Grisekød 105g, kartofler 13g, oksekød 8g, salt, krydderier, gærekstrakt, dextrose, rom, starterkultur. Konserveringmiddel: E250. Antioxidant: E300, E301. Surhedsregulerende middel: E575.
Allergener
-
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HØJER PØLSER KARTOFFEL SPEGEPØLSE 275 G · Kvickly275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- HØJER PØLSER KARTOFFEL SPEGEPØLSE 275 G · SuperBrugsen275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- Højer Kartoffelspegepølse · MENY275 g50,14 kr182,33 kr/kg
- Højer Kartoffelspegepølse · Spar275 g50,14 kr182,33 kr/kg
- Kartoffelspegepølse, HØJER · Wolt Market275 g56,50 kr205,45 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- 3-Stj Kartoffelspegepølse · Løvbjerg60 g5,99 kr99,83 kr/kg
- Kartoffelspegepølse 14% · MENY125 g9,95 kr79,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE · REMA 1000125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig100 g14,75 kr147,50 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig80 g14,95 kr186,88 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE 125 G · Kvickly125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE 125 G · SuperBrugsen125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- Spegepølse i skiver m. kartoffel, 3-stjernet · Wolt Market125 g20,95 kr167,60 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Netto200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- 3-stj Kart.spegepølse 14% · Min Købmand125 g24,40 kr195,20 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Bilka200 g39,95 kr199,75 kr/kg
- Kartoffelspegepølse, HØJER · Løvbjerg190 g39,99 kr210,47 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Bilka300 g49,95 kr166,50 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kartoffelspegepølse, HØJER hos Wolt Market koster 56.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 156 dage. Gennemsnitsprisen for Kartoffelspegepølse, HØJER hos Wolt Market er 54.93 kr og varierer fra 42.00 kr til 56.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 156 dage har Goma registreret prisdata for Kartoffelspegepølse, HØJER hos Wolt Market i 158 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 158 prisregistreringer har Kartoffelspegepølse, HØJER været markeret som tilbud 20 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 156 dage kan vi se følgende mønstre: Kartoffelspegepølse, HØJER har været på tilbud hos Wolt Market i juni, juli og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 37 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 31 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market.