Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi296 kcalFedt24 gSukker1 gProtein19 g
| Energi | 1.230 kJ / 296 kcal |
|---|---|
| Fedt | 24 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 9,5 g |
| Kulhydrat | 1,1 g |
| - heraf sukkerarter | 1 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 4,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 72,9%
- Kulhydrat
- 1,5%
- Protein
- 25,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Til 100 g færdigvare er anvendt: Grisekød 110 g, kartofler 10 g, bacon 4,9 g (grisekød, salt, krydderier, dextrose, maltodextrin, gærekstrakt, antioxidant (E301), konserveringsstof (E 250)), salt, dextrose, krydderier, purløg, rødbede, antioxidant (E 300, E 301), starterkultur, krydderiekstrakter, konserveringsstof (E 250).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kartoffelspegepølse · Netto200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Bilka200 g39,95 kr199,75 kr/kg
- Kartoffel spegepølse · Nemlig200 g41,95 kr209,75 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- 3-Stj Kartoffelspegepølse · Løvbjerg60 g5,99 kr99,83 kr/kg
- Kartoffelspegepølse 14% · MENY125 g9,95 kr79,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE · REMA 1000125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig100 g14,75 kr147,50 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig80 g14,95 kr186,88 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE 125 G · Kvickly125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- Spegepølse i skiver m. kartoffel, 3-stjernet · Wolt Market125 g20,95 kr167,60 kr/kg
- 3-stj Kart.spegepølse 14% · Min Købmand125 g24,40 kr195,20 kr/kg
- HØJER PØLSER KARTOFFEL SPEGEPØLSE 275 G · Kvickly275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- HØJER PØLSER KARTOFFEL SPEGEPØLSE 275 G · SuperBrugsen275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- Højer Kartoffelspegepølse · Løvbjerg190 g39,99 kr210,47 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Bilka300 g49,95 kr166,50 kr/kg
- Højer Kartoffelspegepølse · MENY275 g50,14 kr182,33 kr/kg
- Højer Kartoffelspegepølse · Spar275 g50,14 kr182,33 kr/kg
- Kartoffelspegepølse, HØJER · Wolt Market275 g56,50 kr205,45 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kartoffelspegepølse hos Bilka koster 39.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 555 dage. Gennemsnitsprisen for Kartoffelspegepølse hos Bilka er 35.01 kr og varierer fra 32.00 kr til 39.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 555 dage har Goma registreret prisdata for Kartoffelspegepølse hos Bilka i 396 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 71% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kartoffelspegepølse været markeret som tilbud 1 dag hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 0% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 555 dage kan vi se følgende mønstre: Kartoffelspegepølse har været på tilbud hos Bilka i maj. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Kartoffelspegepølse er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 490 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka.