
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi181 kcalFedt10 gSukker0,4 gProtein19 g
| Energi | 758 kJ / 181 kcal |
|---|---|
| Fedt | 10 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 4,1 g |
| Kulhydrat | 3,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,4 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 3,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 49,7%
- Kulhydrat
- 8,4%
- Protein
- 41,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Til 100 g færdigvare: Svinekød 91 g, kartofler 24 g, spæk, salt, krydderier, antioxidant (E301), konserveringsmiddel (E250), starterkultur. Tørret og røget. Pakket i beskyttende atmosfære.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kartoffelspegepølse · Nemlig80 g14,95 kr186,88 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- 3-Stj Kartoffelspegepølse · Løvbjerg60 g5,99 kr99,83 kr/kg
- Kartoffelspegepølse 14% · MENY125 g9,95 kr79,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE · REMA 1000125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig100 g14,75 kr147,50 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE 125 G · Kvickly125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE 125 G · SuperBrugsen125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- Spegepølse i skiver m. kartoffel, 3-stjernet · Wolt Market125 g20,95 kr167,60 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Netto200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- 3-stj Kart.spegepølse 14% · Min Købmand125 g24,40 kr195,20 kr/kg
- HØJER PØLSER KARTOFFEL SPEGEPØLSE 275 G · Kvickly275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- HØJER PØLSER KARTOFFEL SPEGEPØLSE 275 G · SuperBrugsen275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Bilka200 g39,95 kr199,75 kr/kg
- Kartoffelspegepølse, HØJER · Løvbjerg190 g39,99 kr210,47 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Bilka300 g49,95 kr166,50 kr/kg
- Højer Kartoffelspegepølse · MENY275 g50,14 kr182,33 kr/kg
- Højer Kartoffelspegepølse · Spar275 g50,14 kr182,33 kr/kg
- Kartoffelspegepølse, HØJER · Wolt Market275 g56,50 kr205,45 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kartoffelspegepølse hos Nemlig koster 14.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 19. juni 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 104 dage. Gennemsnitsprisen for Kartoffelspegepølse hos Nemlig er 14.87 kr og varierer fra 10.95 kr til 14.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 104 dage har Goma registreret prisdata for Kartoffelspegepølse hos Nemlig i 104 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 104 prisregistreringer har Kartoffelspegepølse været markeret som tilbud 2 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 104 dage kan vi se følgende mønstre: Kartoffelspegepølse har været på tilbud hos Nemlig i august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 3 dage. Kartoffelspegepølse er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 55 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.