
Nemlig
3-Stjernet
Kartoffelspegepølse
125 g
Tilbuddet udløber søndag
96,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi205 kcalFedt14 gSukker0,5 gProtein18 g
| Energi | 855 kJ / 205 kcal |
|---|---|
| Fedt | 14 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,5 g |
| Kulhydrat | 1,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 3,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 61,4%
- Kulhydrat
- 3,5%
- Protein
- 35,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Til 100 g færdigvare er anvendt: Grisekød 103 g (EU), kartofler 10 g, salt, fibre fra hvedestrå (glutenfri), krydderier, dextrose, sukker, antioxidant (rosmarinekstrakt, E301), starterkultur, konserveringsstof (E250). Røget og tørret. Fedt er reduceret med mindst 30% i forhold til det gennemsnitlige fedtindhold i spegepølser. Pakket i beskyttende atmosfære.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kartoffelspegepølse 14% · MENY125 g9,95 kr79,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE · REMA 1000125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse i skiver · Netto125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse i skiver · Føtex125 g15,00 kr120,00 kr/kg
- Kartoffelspegepølse i skiver · Bilka125 g18,95 kr151,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE 125 G · Kvickly125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- KARTOFFELSPEGEPØLSE 125 G · SuperBrugsen125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- Spegepølse i skiver m. kartoffel, 3-stjernet · Wolt Market125 g20,95 kr167,60 kr/kg
- Kartoffelspegepølse 14% · Spar125 g21,95 kr175,60 kr/kg
- 3-stj Kart.spegepølse 14% · Min Købmand125 g24,40 kr195,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kartoffelspegepølse i skiver · Bilka100 g13,95 kr139,50 kr/kg
- Kartoffelspegepølse i skiver · Netto100 g13,95 kr139,50 kr/kg
- KARTOFFEL SPEGEPØLSE · REMA 100080 g14,95 kr186,88 kr/kg
- KARTOFFEL SPEGEPØLSE · REMA 1000300 g34,95 kr116,50 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Nemlig300 g34,95 kr116,50 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Føtex300 g35,00 kr116,67 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Bilka300 g39,95 kr133,17 kr/kg
- Kartoffelspegepølse · Netto300 g39,95 kr133,17 kr/kg
- Kartoffel spegepølse · Nemlig200 g41,95 kr209,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kartoffelspegepølse hos Nemlig koster typisk 12.95 kr, men er lige nu på tilbud til 12.00 kr, hvilket giver en besparelse på 7%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Kartoffelspegepølse hos Nemlig er 18.47 kr og varierer fra 10.00 kr til 20.05 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Kartoffelspegepølse hos Nemlig i 460 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kartoffelspegepølse været markeret som tilbud 37 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 10% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Kartoffelspegepølse har været på tilbud hos Nemlig i januar, maj, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 3 dage og forventes at slutte om 3 dage (søndag). Der går typisk 67 dage mellem hver tilbudsperiode.