Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi133 kcalFedt6 gSukker0,5 gProtein17 g
| Energi | 558 kJ / 133 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,4 g |
| Kulhydrat | 2,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 40,9%
- Kulhydrat
- 7,6%
- Protein
- 51,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Grisekød (82%), vand, salt, maltodextrin, krydderier, surhedsregulerende middel (E 331), modificeret majsstivelse, krydderiekstrakter, sukker, løg, hvidløg, tomatpulver, krydderurter.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pulled pork · Føtex500 g35,00 kr70,00 kr/kg
- Pulled pork · Netto500 g36,95 kr73,90 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · Kvickly500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · SuperBrugsen500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- Pulled pork · Nemlig500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- Pulled pork · Bilka500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- PULLED PORK · REMA 1000500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · MENY500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Pulled pork Slow Cooked, Tulip · Wolt Market500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Min Købmand500 g59,95 kr119,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Spar500 g64,95 kr129,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Pulled pork m. marinade · Bilka400 g32,00 kr80,00 kr/kg
- Pulled pork · Netto400 g32,00 kr80,00 kr/kg
- Pulled Pork Teriyaki · Løvbjerg500 g44,99 kr89,98 kr/kg
- Pulled pork m. marinade · Bilka1 stk45,00 kr45,00 kr/stk
- Pulled Pork Teriyaki · Bilka0.5 kg45,00 kr90,00 kr/kg
- Pulled pork øko. · Nemlig300 g47,96 kr159,87 kr/kg
- Pulled pork m. marinade · Føtex1 stk55,95 kr55,95 kr/stk
- Pulled pork m. marinade · Bilka0.5 kg70,00 kr140,00 kr/kg
- Pulled pork m. marinade · Føtex0.5 kg70,00 kr140,00 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Min Købmand102,95 kr
- Tulip Pulled Pork · MENY109,95 kr
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pulled pork hos Bilka koster 49.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Pulled pork hos Bilka er 49.09 kr og varierer fra 39.00 kr til 99.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Pulled pork hos Bilka i 535 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pulled pork været markeret som tilbud 70 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 535 dage kan vi se følgende mønstre: Pulled pork har været på tilbud hos Bilka i februar, maj, juli og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 15 dage. Der går typisk 35 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 36 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.