
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi133 kcalFedt6 gSukker0,5 gProtein17 g
| Energi | 558 kJ / 133 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,4 g |
| Kulhydrat | 2,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 40,9%
- Kulhydrat
- 7,6%
- Protein
- 51,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Grisekød (82%), vand, salt, maltodextrin, krydderier, surhedsregulerende middel (E 331), modificeret majsstivelse, krydderiekstrakter, sukker, løg, hvidløg, tomatpulver, krydderurter.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pulled pork · Føtex500 g35,00 kr70,00 kr/kg
- Pulled pork · Netto500 g36,95 kr73,90 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · Kvickly500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · SuperBrugsen500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- Pulled pork · Nemlig500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- PULLED PORK · REMA 1000500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Pulled pork · Bilka500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · MENY500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Pulled pork Slow Cooked, Tulip · Wolt Market500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Min Købmand500 g59,95 kr119,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Spar500 g64,95 kr129,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Pulled pork m. marinade · Føtex400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Jensens Pulled Pork · Løvbjerg500 g44,99 kr89,98 kr/kg
- Pulled pork m. marinade · Netto1 stk49,95 kr49,95 kr/stk
- Pulled pork · Bilka800 g89,00 kr111,25 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tulip Pulled Pork hos Min Købmand koster 59.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Tulip Pulled Pork hos Min Købmand er 56.10 kr og varierer fra 40.00 kr til 59.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Tulip Pulled Pork hos Min Købmand i 136 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 89% af tiden. Ud af de 136 prisregistreringer har Tulip Pulled Pork været markeret som tilbud 23 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 153 dage kan vi se følgende mønstre: Tulip Pulled Pork har været på tilbud hos Min Købmand i maj og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 106 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 15 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.