Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi133 kcalFedt6 gSukker0,5 gProtein17 g
| Energi | 558 kJ / 133 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,4 g |
| Kulhydrat | 2,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 40,9%
- Kulhydrat
- 7,6%
- Protein
- 51,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Svinekød (82%), vand, salt, maltodextrin, krydderier, surhedsregulerende middel (E 331), modificeret majsstivelse, krydderiekstrakter, sukker, løg, hvidløg, tomatpulver, krydderurter.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pulled pork · Føtex500 g35,00 kr70,00 kr/kg
- Pulled pork · Netto500 g36,95 kr73,90 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · Kvickly500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · SuperBrugsen500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- Pulled pork · Nemlig500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- PULLED PORK · REMA 1000500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Pulled pork · Bilka500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Pulled pork Slow Cooked, Tulip · Wolt Market500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · MENY500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Min Købmand500 g59,95 kr119,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Spar500 g64,95 kr129,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Pulled pork m. marinade · Føtex400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Jensens Pulled Pork · Løvbjerg500 g44,99 kr89,98 kr/kg
- Pulled pork m. marinade · Netto1 stk49,95 kr49,95 kr/stk
- Pulled pork · Bilka800 g89,00 kr111,25 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pulled pork Slow Cooked, Tulip hos Wolt Market koster 54.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 157 dage. Gennemsnitsprisen for Pulled pork Slow Cooked, Tulip hos Wolt Market er 54.71 kr og varierer fra 53.95 kr til 55.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 157 dage har Goma registreret prisdata for Pulled pork Slow Cooked, Tulip hos Wolt Market i 162 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 162 prisregistreringer har Pulled pork Slow Cooked, Tulip aldrig været markeret som tilbud hos Wolt Market.
Pulled pork Slow Cooked, Tulip kan købes hos Wolt Market til 55 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 14 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.