
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi133 kcalFedt6 gSukker0,5 gProtein17 g
| Energi | 558 kJ / 133 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,4 g |
| Kulhydrat | 2,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 40,9%
- Kulhydrat
- 7,6%
- Protein
- 51,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Grisekød (82%), vand, salt, maltodextrin, krydderier, surhedsregulerende middel (E 331), modificeret majsstivelse, krydderiekstrakter, sukker, løg, hvidløg, tomatpulver, krydderurter.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pulled pork · Føtex500 g35,00 kr70,00 kr/kg
- Pulled pork · Netto500 g36,95 kr73,90 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · Kvickly500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · SuperBrugsen500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- Pulled pork · Nemlig500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- PULLED PORK · REMA 1000500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Pulled pork · Bilka500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · MENY500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Pulled pork Slow Cooked, Tulip · Wolt Market500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Min Købmand500 g59,95 kr119,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Spar500 g64,95 kr129,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Pulled pork m. marinade · Føtex400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Jensens Pulled Pork · Løvbjerg500 g44,99 kr89,98 kr/kg
- Pulled pork m. marinade · Netto1 stk49,95 kr49,95 kr/stk
- Pulled pork · Bilka800 g89,00 kr111,25 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
PULLED PORK hos REMA 1000 koster 49.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for PULLED PORK hos REMA 1000 er 49.52 kr og varierer fra 35.00 kr til 52.45 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for PULLED PORK hos REMA 1000 i 579 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har PULLED PORK været markeret som tilbud 27 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 7% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: PULLED PORK har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, maj, juli, september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Der går typisk 49 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 13 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.