Føtex
Salling
Pulled pork m. marinade
400 g
99,88 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi126 kcalFedt2 gSukker11 gProtein14 g
| Energi | 529 kJ / 126 kcal |
|---|---|
| Fedt | 2 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,8 g |
| Kulhydrat | 13 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 2,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 14,3%
- Kulhydrat
- 41,3%
- Protein
- 44,4%
IngredienserVis mereVis mindre
- pulled pork: 74% kød af gris, vand, sukker, salt, modificeret majsstivelse, SOJASAUCE (vand, hydrolyseret SOJAPROTEIN, salt), tomatpasta, dextrose, glukose, maltodextrin, løg, eddike, gærekstrakt, rapsolie, chilipulver, stabilisatorer (E 4510), E 407a), konserveringsmidler (E 201, E 211, E 262), antioxidanter (E 301, E 331). - marinade: Sukker, vand, SOJASAUCE (vand, hydrolyseret SOJAPROTEIN, salt), tomatpasta, dextrose, eddike, modificeret majsstivelse, rapsolie, chilipulver, konserveringsmidler (E 201, E 211).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pulled pork m. marinade · Bilka400 g32,00 kr80,00 kr/kg
- Pulled pork m. marinade · Føtex400 g39,95 kr99,88 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Pulled pork · Føtex500 g35,00 kr70,00 kr/kg
- Pulled pork · Netto500 g36,95 kr73,90 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · Kvickly500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · SuperBrugsen500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- Jensens Pulled Pork · Løvbjerg500 g44,99 kr89,98 kr/kg
- Pulled pork · Nemlig500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- PULLED PORK · REMA 1000500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Pulled pork m. marinade · Netto1 stk49,95 kr49,95 kr/stk
- Tulip Pulled Pork · MENY500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Pulled pork Slow Cooked, Tulip · Wolt Market500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Min Købmand500 g59,95 kr119,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Spar500 g64,95 kr129,90 kr/kg
- Pulled pork · Bilka800 g89,00 kr111,25 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pulled pork m. marinade hos Føtex koster 39.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Pulled pork m. marinade hos Føtex er 36.35 kr og varierer fra 29.00 kr til 39.99 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Pulled pork m. marinade hos Føtex i 502 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pulled pork m. marinade været markeret som tilbud 65 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 18% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Pulled pork m. marinade har været på tilbud hos Føtex i februar, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 17 dage. Der går typisk 50 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 21 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.