
Nemlig
Tulip
Pulled pork
500 g
Tilbuddet udløber søndag
90,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi133 kcalFedt6 gSukker0,5 gProtein17 g
| Energi | 558 kJ / 133 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,4 g |
| Kulhydrat | 2,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 40,9%
- Kulhydrat
- 7,6%
- Protein
- 51,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Grisebov tilsat vand. Marineret og kogt. Grisekød (82%), vand, salt, maltodextrin, krydderier, surhedsregulerende middel (E331), modificeret majsstivelse, krydderiekstrakter, sukker, løg, hvidløg, tomatpulver, krydderurter.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pulled pork · Føtex500 g35,00 kr70,00 kr/kg
- Pulled pork · Netto500 g36,95 kr73,90 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · Kvickly500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- TULIP PULLED PORK 500 G · SuperBrugsen500 g42,00 kr84,00 kr/kg
- Pulled pork · Nemlig500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- PULLED PORK · REMA 1000500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Pulled pork · Bilka500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · MENY500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Pulled pork Slow Cooked, Tulip · Wolt Market500 g54,95 kr109,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Min Købmand500 g59,95 kr119,90 kr/kg
- Tulip Pulled Pork · Spar500 g64,95 kr129,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Pulled pork m. marinade · Føtex400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Jensens Pulled Pork · Løvbjerg500 g44,99 kr89,98 kr/kg
- Pulled pork m. marinade · Netto1 stk49,95 kr49,95 kr/stk
- Pulled pork · Bilka800 g89,00 kr111,25 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pulled pork hos Nemlig koster typisk 49.95 kr, men er lige nu på tilbud til 45.00 kr, hvilket giver en besparelse på 10%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Pulled pork hos Nemlig er 49.36 kr og varierer fra 39.00 kr til 52.45 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Pulled pork hos Nemlig i 459 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pulled pork været markeret som tilbud 98 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 27% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Pulled pork har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 3 dage og forventes at slutte om 3 dage (søndag). Der går typisk 19 dage mellem hver tilbudsperiode. Pulled pork er ofte på tilbud (27% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.