Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi42 kcalSukker0,5 gProtein0,4 gKulhydrat3,2 g
| Energi | 175,8 kJ / 42 kcal |
|---|---|
| Kulhydrat | 3,2 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Kulhydrat
- 88,9%
- Protein
- 11,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, HVEDE, glukosesirup, aroma (karamel), aroma, humleekstrakt, appelsinskal og koriander
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- 1664 5% · REMA 100033 cl14,00 kr42,42 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- Kronenbourg Blanc 1664 · MENY33 cl19,95 kr60,45 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- ROYAL BLANCHE 4,6% · REMA 100033 cl7,14 kr21,64 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- WEISSBIER 5,4% · REMA 100050 cl15,41 kr30,82 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- WEISSBIER 5,3% · REMA 100050 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Weissbier Naturtrüb 5,5%, Paulaner · Wolt Market500 ml18,95 kr37,90 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.5 l19,25 kr38,50 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Føtex0.5 l19,75 kr39,50 kr/liter
- Benediktiner Weissbier · MENY50 cl19,95 kr39,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Blanc hos Bilka koster 14.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 564 dage. Gennemsnitsprisen for Blanc hos Bilka er 13.39 kr og varierer fra 12.00 kr til 14.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 564 dage har Goma registreret prisdata for Blanc hos Bilka i 533 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Blanc været markeret som tilbud 78 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 564 dage kan vi se følgende mønstre: Blanc har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april og maj. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Der går typisk 8 dage mellem hver tilbudsperiode. Blanc er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 126 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.