Føtex
Captain Morgan
Gylden spiritus
70 cl
227,14 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreKulhydrat1 g
| Kulhydrat | 1 g |
|---|
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Kulhydrat
- 100%
IngredienserVis mereVis mindre
.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gylden spiritus · Netto70 cl109,00 kr155,71 kr/liter
- Gylden spiritus · Bilka70 cl157,89 kr225,56 kr/liter
- Gylden spiritus · Føtex70 cl159,00 kr227,14 kr/liter
- Gylden spiritus · Føtex70 cl249,00 kr355,71 kr/liter
- DON PAPA MASSKARA 70 CL 40% · Kvickly70 cl249,00 kr355,71 kr/liter
- DON PAPA MASSKARA 70 CL 40% · SuperBrugsen70 cl249,00 kr355,71 kr/liter
- Gylden spiritus · Bilka70 cl259,00 kr370,00 kr/liter
- Bumbu Original 40% · MENY70 cl309,95 kr442,79 kr/liter
- Gylden spiritus · Bilka70 cl319,00 kr455,71 kr/liter
- Gylden spiritus · Føtex70 cl319,00 kr455,71 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Hvid rom · Bilka70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- BACARDI HVID 70 CL 37,5% · Kvickly70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- Halloween Mørk rom i kranieflaske · Lidl50 cl89,00 kr178,00 kr/liter
- BACARDI HVID 70 CL 37,5% · SuperBrugsen70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- Mørk rom · Netto70 cl90,95 kr129,93 kr/liter
- Rom Galeon Silver (38%) · Nemlig0.7 l93,50 kr133,57 kr/liter
- Rom Galeon Golden (38%) · Nemlig0.7 l93,50 kr133,57 kr/liter
- Hvid rom · Bilka70 cl94,95 kr135,64 kr/liter
- Mørk rom · Bilka70 cl94,95 kr135,64 kr/liter
- Hvid rom · Føtex70 cl94,95 kr135,64 kr/liter
- Mørk rom · Føtex70 cl94,95 kr135,64 kr/liter
- Likør m. kokossmag · Netto50 cl95,00 kr190,00 kr/liter
- BACARDI · 365discount70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Lys spiritus m. citronsmag · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Lys spiritus m. hindbærsmag · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Hvid rom · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Gylden Bacardi m. krydderier · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- CAPTAIN MORGAN SPICED 70 CL 35% · Brugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- HAVANA CLUB 3ÅRS HVID 70 CL 37,5% · Kvickly70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Bacardi Carta Blanca · Min Købmand70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- HAVANA CLUB 3ÅRS HVID 70 CL 37,5% · SuperBrugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Rum · Bilka1 stk99,95 kr99,95 kr/stk
- Rum · Føtex1 stk99,95 kr99,95 kr/stk
- Bacardí Carta Blanca (37,5%) · Nemlig0.7 l99,95 kr142,79 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gylden spiritus hos Føtex koster 159.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Gylden spiritus hos Føtex er 118.01 kr og varierer fra 89.00 kr til 199.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Gylden spiritus hos Føtex i 514 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Gylden spiritus været markeret som tilbud 78 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Gylden spiritus har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 23 dage mellem hver tilbudsperiode. Gylden spiritus er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 5 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.