Føtex
O.P. Anderson
Akvavit øko
70 cl
227,14 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi224 kcal
| Energi | 926 kJ / 224 kcal |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Vatten, alkohol*, socker*, kryddor*. *Ekologisk ingrediens.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Akvavit · Føtex70 cl109,00 kr155,71 kr/liter
- Akvavit · Netto70 cl109,00 kr155,71 kr/liter
- Akvavit · Bilka70 cl119,00 kr170,00 kr/liter
- AALBORG JUBILÆUMS AKVAVIT 70 CL 38% · Kvickly70 cl119,00 kr170,00 kr/liter
- AALBORG JUBILÆUMS AKVAVIT 70 CL 38% · SuperBrugsen70 cl119,00 kr170,00 kr/liter
- Ålborg Jubilæum Akvav 38% · MENY70 cl120,00 kr171,43 kr/liter
- Akvavit · Føtex70 cl125,00 kr178,57 kr/liter
- Akvavit øko · Bilka70 cl129,00 kr184,29 kr/liter
- Akvavit øko · Bilka70 cl129,00 kr184,29 kr/liter
- Ålborg Export Akvavit 38% · MENY70 cl134,95 kr192,79 kr/liter
- Aalborg Export Akvavit 38% · Spar70 cl134,95 kr192,79 kr/liter
- Akvavit · Bilka70 cl139,00 kr198,57 kr/liter
- Akvavit · Føtex70 cl139,00 kr198,57 kr/liter
- Akvavit · Bilka70 cl152,95 kr218,50 kr/liter
- Akvavit øko · Føtex70 cl155,00 kr221,43 kr/liter
- Akvavit øko · Føtex70 cl159,00 kr227,14 kr/liter
- O.P. Anderson Dill Øko · Spar70 cl159,95 kr228,50 kr/liter
- O.P. Anderson Klar · MENY700 ml169,95 kr242,79 kr/liter
- LINIE AQUAVIT 41,5% · REMA 100070 cl176,48 kr252,11 kr/liter
- Akvavit · Bilka70 cl189,00 kr270,00 kr/liter
- Akvavit · Føtex70 cl189,00 kr270,00 kr/liter
- Lysholmer Linie Akv. 41,5 · MENY70 cl189,95 kr271,36 kr/liter
- Lysholm Linie Akv. 41,5% · Spar70 cl195,95 kr279,93 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- JAGTBITTER 30% · REMA 10008 cl20,00 kr250,00 kr/liter
- Bitter · Bilka8 cl20,95 kr261,88 kr/liter
- TAFFEL AKVAVIT 45% · REMA 100010 cl33,95 kr339,50 kr/liter
- Akvavit · Bilka10 cl33,95 kr339,50 kr/liter
- Bitter · Føtex6 cl37,25 kr620,83 kr/liter
- Bitter · Bilka6 cl40,00 kr666,67 kr/liter
- Brancamenta (28%) · Nemlig0.06 l43,25 kr720,83 kr/liter
- Bitter espresso · Bilka6 cl45,76 kr762,67 kr/liter
- Bitter espresso · Føtex6 cl45,76 kr762,67 kr/liter
- Bitter · Bilka6 cl45,95 kr765,83 kr/liter
- Bitter · Føtex6 cl45,95 kr765,83 kr/liter
- Bitter · Netto6 cl45,95 kr765,83 kr/liter
- Underberg (44%) · Nemlig0.06 l48,25 kr804,17 kr/liter
- Underberg A 3 Fl. 44% · MENY6 cl48,95 kr815,83 kr/liter
- Bitter · Bilka6 cl49,50 kr825,00 kr/liter
- Bitter · Føtex6 cl49,50 kr825,00 kr/liter
- Bitter · Bilka10 cl49,95 kr499,50 kr/liter
- Bitter · Føtex10 cl49,95 kr499,50 kr/liter
- Underberg 3-pak · Min Købmand6 l49,95 kr8,33 kr/liter
- Underberg A 3X2 Cl · Spar6 cl49,95 kr832,50 kr/liter
- Fernet Branca (39%) · Nemlig0.06 l52,25 kr870,83 kr/liter
- Bitter · Bilka8 cl59,95 kr749,38 kr/liter
- Orange bitter · Bilka8 cl59,95 kr749,38 kr/liter
- Bitter · Føtex8 cl59,95 kr749,38 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Akvavit øko hos Føtex koster 159.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Akvavit øko hos Føtex er 141.89 kr og varierer fra 95.00 kr til 159.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Akvavit øko hos Føtex i 509 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Akvavit øko været markeret som tilbud 36 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 10% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Akvavit øko har været på tilbud hos Føtex i marts, maj, juni, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Der går typisk 48 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.