Føtex
Aalborg Akvavit
Akvavit
70 cl
178,57 kr/liter
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Akvavit · Føtex70 cl109,00 kr155,71 kr/liter
- Akvavit · Netto70 cl109,00 kr155,71 kr/liter
- Akvavit · Bilka70 cl119,00 kr170,00 kr/liter
- AALBORG JUBILÆUMS AKVAVIT 70 CL 38% · Kvickly70 cl119,00 kr170,00 kr/liter
- AALBORG JUBILÆUMS AKVAVIT 70 CL 38% · SuperBrugsen70 cl119,00 kr170,00 kr/liter
- Ålborg Jubilæum Akvav 38% · MENY70 cl120,00 kr171,43 kr/liter
- Akvavit · Føtex70 cl125,00 kr178,57 kr/liter
- Akvavit øko · Bilka70 cl129,00 kr184,29 kr/liter
- Akvavit øko · Bilka70 cl129,00 kr184,29 kr/liter
- Ålborg Export Akvavit 38% · MENY70 cl134,95 kr192,79 kr/liter
- Aalborg Export Akvavit 38% · Spar70 cl134,95 kr192,79 kr/liter
- Akvavit · Bilka70 cl139,00 kr198,57 kr/liter
- Akvavit · Føtex70 cl139,00 kr198,57 kr/liter
- Akvavit · Bilka70 cl152,95 kr218,50 kr/liter
- Akvavit øko · Føtex70 cl155,00 kr221,43 kr/liter
- Akvavit øko · Føtex70 cl159,00 kr227,14 kr/liter
- O.P. Anderson Dill Øko · Spar70 cl159,95 kr228,50 kr/liter
- O.P. Anderson Klar · MENY700 ml169,95 kr242,79 kr/liter
- LINIE AQUAVIT 41,5% · REMA 100070 cl176,48 kr252,11 kr/liter
- Akvavit · Bilka70 cl189,00 kr270,00 kr/liter
- Akvavit · Føtex70 cl189,00 kr270,00 kr/liter
- Lysholmer Linie Akv. 41,5 · MENY70 cl189,95 kr271,36 kr/liter
- Lysholm Linie Akv. 41,5% · Spar70 cl195,95 kr279,93 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Aalborg Taffel Akvavit · Min Købmand10 cl34,95 kr349,50 kr/liter
- Akvavit · Bilka10 cl35,00 kr350,00 kr/liter
- Akvavit · Føtex10 cl35,00 kr350,00 kr/liter
- Aalborg Taffel Akvavit · Spar10 cl36,95 kr369,50 kr/liter
- Akvavit · Føtex10 cl37,00 kr370,00 kr/liter
- Akvavit · Bilka10 cl39,00 kr390,00 kr/liter
- Akvavit · Føtex10 cl39,00 kr390,00 kr/liter
- Rød Ålborg · MENY10 l40,77 kr4,08 kr/liter
- AKVAVIT 41% · REMA 100035 cl80,95 kr231,29 kr/liter
- Akvavit · Bilka35 cl80,95 kr231,29 kr/liter
- Aalborg Taffel Akvavit · Spar35 cl80,95 kr231,29 kr/liter
- Aalborg Taffel Akvavit · Min Købmand35 cl81,95 kr234,14 kr/liter
- HØKER SNAPS 32% · REMA 100070 cl84,34 kr120,49 kr/liter
- Snaps · Bilka70 cl84,34 kr120,49 kr/liter
- Høker snaps (32%) · Nemlig0.7 l84,34 kr120,49 kr/liter
- Snaps · Føtex70 cl84,95 kr121,36 kr/liter
- Ålborg Taffel Akvavit · MENY35 cl84,95 kr242,71 kr/liter
- Brøndums Snaps · Spar70 cl85,00 kr121,43 kr/liter
- Brøndums Snaps Klar · Spar70 cl85,00 kr121,43 kr/liter
- Brøndums Fadlagret Snaps · Spar70 cl85,00 kr121,43 kr/liter
- Høker snaps (32%) · Nemlig0.7 l86,76 kr123,94 kr/liter
- Høker Snaps Klar · MENY70 cl97,95 kr139,93 kr/liter
- Høker Snaps Gylden 32% · Spar70 cl97,95 kr139,93 kr/liter
- Høker Snaps Klar · Spar70 cl97,95 kr139,93 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Akvavit hos Føtex koster 125.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Akvavit hos Føtex er 146.80 kr og varierer fra 112.46 kr til 152.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Akvavit hos Føtex i 513 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Akvavit været markeret som tilbud 17 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Akvavit har været på tilbud hos Føtex i maj, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 68 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.