Føtex
Coca Cola
Coca cola
1.98 l
16,16 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi42 kcalFedt0 gSukker10,6 gProtein0 g
| Energi | 180 kJ / 42 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10,6 g |
| - heraf sukkerarter | 10,6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker , kuldioxid, farvestof (E150d), syre (E338), naturlige aromaer, aroma koffein.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Coca cola · Føtex1.98 l32,00 kr16,16 kr/liter
- Coca cola · Bilka1.98 l32,00 kr16,16 kr/liter
- Coca-Cola (dåse) · Nemlig1.98 l35,70 kr18,03 kr/liter
- 🧊Coca-Cola 6-pak (dåse) · Wolt Market1.98 l39,50 kr19,95 kr/liter
- Coca-cola 6-pak · Min Købmand198 cl44,95 kr22,70 kr/liter
- Coca-cola 6-pak · MENY198 stk45,00 kr0,23 kr/stk
- Coca-cola 6-pak · Spar198 cl48,95 kr24,72 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Cola · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Cola · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola · MENY330 ml5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Harboe Cola Classic 2 L · Spar200 cl8,50 kr4,25 kr/liter
- Cola · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Bilka2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Cola · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Coca-cola Classic · MENY260 g9,95 kr38,27 kr/kg
- Pepsi Original Taste · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Coca Cola · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Ds Coke · MENY330 ml10,00 kr30,30 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Coca cola hos Føtex koster 32.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Coca cola hos Føtex er 36.69 kr og varierer fra 32.00 kr til 37.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Coca cola hos Føtex i 513 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Coca cola aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Coca cola kan købes hos Føtex til 32 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 115 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.