
MENY
Orkla Foods Dk, Beauvais Kol.
Bhncke Remoulade
380 g
Tilbuddet udløber i dag
42,11 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi281 kcalFedt25 gSukker11 gProtein0,9 g
| Energi | 1.177 kJ / 281 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,7 g |
| Kulhydrat | 14 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 79,1%
- Kulhydrat
- 19,7%
- Protein
- 1,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, rapsolie, hvidkål, sukker, eddike, blomkål, modificeret stivelse, agurk, SENNEPsmel, pasteuriserede ÆGgeblommer, salt, løg, emulgatorer (E415, E410), konserveringsmidler (E202, E211), surhedsregulerende middel (E296), krydderier (indeholder SENNEP), antioxidant (E385). Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Æg, Sennep
Allergener
Æg, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Remoulade · Føtex380 g22,95 kr60,39 kr/kg
- Remoulade · Nemlig380 g24,25 kr63,82 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade øko. · Nemlig260 g19,35 kr74,42 kr/kg
- Remoulade øko · Bilka230 g19,95 kr86,74 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Bhncke Remoulade hos MENY koster typisk 27.95 kr, men er lige nu på tilbud til 16.00 kr, hvilket giver en besparelse på 43%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 11. december 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 294 dage. Gennemsnitsprisen for Bhncke Remoulade hos MENY er 23.29 kr og varierer fra 15.00 kr til 28.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 294 dage har Goma registreret prisdata for Bhncke Remoulade hos MENY i 269 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 91% af tiden. Ud af de 269 prisregistreringer har Bhncke Remoulade været markeret som tilbud 81 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 30% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 294 dage kan vi se følgende mønstre: Bhncke Remoulade har været på tilbud hos MENY i januar, marts, april, maj, juli, august, september og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 27 dage mellem hver tilbudsperiode. Bhncke Remoulade er ofte på tilbud (30% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.