Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi332 kcalFedt30 gSukker12 gProtein1 g
| Energi | 1.375 kJ / 332 kcal |
|---|---|
| Fedt | 30 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,2 g |
| Kulhydrat | 14 g |
| - heraf sukkerarter | 12 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 81,8%
- Kulhydrat
- 17%
- Protein
- 1,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, rapsolie, sukker, 3% syltet agurk (agurk, vand, eddike, salt), 2% tørret hvidkål, modificeret majsstivelse, ÆGGEBLOMMEPULVER (fra frilandsæg), estragoneddike (eddike, estragonekstrakt), løgpulver, surhedsregulerende midler (E 270, E 262, E 296), SENNEPSPULVER, eddike, 0,5% tørret blomkål, salt, stabilisatorer (E 415, E 412), konserveringsmidler (E 202, E 211), gurkemeje, karry.
Allergener
Æg, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade øko. · Nemlig260 g19,35 kr74,42 kr/kg
- Remoulade øko · Bilka230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Remoulade øko · Føtex230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Gråsten Remoulade · MENY150 g19,95 kr133,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Remoulade, First Price hos Wolt Market koster 11.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 156 dage. Gennemsnitsprisen for Remoulade, First Price hos Wolt Market er 11.95 kr og varierer fra 11.95 kr til 11.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 156 dage har Goma registreret prisdata for Remoulade, First Price hos Wolt Market i 157 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 157 prisregistreringer har Remoulade, First Price aldrig været markeret som tilbud hos Wolt Market.
Remoulade, First Price kan købes hos Wolt Market til 12 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 63 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.