Netto
Salatmesteren
Remoulade
400 g
30,63 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi416 kcalFedt40 gSukker10 gProtein0,9 g
| Energi | 1.705 kJ / 416 kcal |
|---|---|
| Fedt | 40 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,8 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| - heraf sukkerarter | 10 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 87,5%
- Kulhydrat
- 11,7%
- Protein
- 0,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, rapsolie, sukker, syltet agurk (agurk, vand, eddike, salt), tørret hvidkål, modificeret majsstivelse, eddike, estragoneddike (eddike, estragon ekstrakt), løgpulver, ÆGGEBLOMMEPULVER, surhedsregulerende midler (E 296, E 270, E 262), tørret blomkål,
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade øko. · Nemlig260 g19,35 kr74,42 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Remoulade hos Netto koster 12.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 515 dage. Gennemsnitsprisen for Remoulade hos Netto er 11.95 kr og varierer fra 10.00 kr til 12.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 515 dage har Goma registreret prisdata for Remoulade hos Netto i 513 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Remoulade været markeret som tilbud 31 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 8% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 515 dage kan vi se følgende mønstre: Remoulade har været på tilbud hos Netto i januar, februar, marts, maj, august og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 64 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 48 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.