
Spar
Stryhns Gruppen
Graasten Remoulade
375 g
Tilbuddet udløber i dag
40,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi408 kcalFedt39 gSukker11 gProtein1 g
| Energi | 1.708 kJ / 408 kcal |
|---|---|
| Fedt | 39 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3 g |
| Kulhydrat | 13 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 86,2%
- Kulhydrat
- 12,8%
- Protein
- 1%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie, vand, hvidkål, sukker, blomkål, eddike, past. ÆGGEBLOMME, syltet agurk (agurk, eddike, salt, sukker), mod. stivelse, SENNEPSMEL, salt, krydderier, krydderiekstrakter. TILSAT: Fortykningsmidler (E412, E415), surhedsregulerende midler (E270, E296), konserveringsmidler (E202, E211).
Allergener
Æg, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Remoulade · Føtex375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- Remoulade · Nemlig375 g22,23 kr59,28 kr/kg
- Remoulade · Bilka375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- Remoulade · Netto375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- Gråsten Remoulade · MENY375 g26,95 kr71,87 kr/kg
- Graasten Remoulade · Min Købmand375 g32,95 kr87,87 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade øko. · Nemlig260 g19,35 kr74,42 kr/kg
- Remoulade øko · Bilka230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Remoulade øko · Føtex230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Gråsten Remoulade · MENY150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Remoulade Økologisk · Netto230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar150 g19,95 kr133,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Graasten Remoulade hos Spar koster typisk 25.95 kr, men er lige nu på tilbud til 15.00 kr, hvilket giver en besparelse på 42%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 11. december 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 295 dage. Gennemsnitsprisen for Graasten Remoulade hos Spar er 24.86 kr og varierer fra 15.00 kr til 40.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 295 dage har Goma registreret prisdata for Graasten Remoulade hos Spar i 294 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 294 prisregistreringer har Graasten Remoulade været markeret som tilbud 38 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 295 dage kan vi se følgende mønstre: Graasten Remoulade har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, maj, juni, juli, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 39 dage mellem hver tilbudsperiode.