Netto
Øgo
Remoulade Økologisk
230 g
86,74 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi289 kcalFedt24 gSukker14 gProtein1 g
| Energi | 1.210 kJ / 289 kcal |
|---|---|
| Fedt | 24 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,8 g |
| Kulhydrat | 16 g |
| - heraf sukkerarter | 14 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 1,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 76,1%
- Kulhydrat
- 22,5%
- Protein
- 1,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie*, hvidkål*, vand, rørsukker*, eddike*, løg*, syltet agurk* (agurk*, eddike*, sukker*, havsalt), ÆGGEBLOMME*, havsalt, voksmajsstivelse*, SENNEPSPULVER*, surhedsregulerende middel (E 270), stabilisator (E 415), karry* (indeholder SELLERI), gurkemeje *. * = Økologisk.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Remoulade Økologisk · Netto230 g19,95 kr86,74 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade øko. · Nemlig260 g19,35 kr74,42 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Remoulade Økologisk hos Netto koster 19.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 22. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 253 dage. Gennemsnitsprisen for Remoulade Økologisk hos Netto er 18.84 kr og varierer fra 16.00 kr til 19.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 253 dage har Goma registreret prisdata for Remoulade Økologisk hos Netto i 252 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 252 prisregistreringer har Remoulade Økologisk været markeret som tilbud 8 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 3% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 253 dage kan vi se følgende mønstre: Remoulade Økologisk har været på tilbud hos Netto i juni. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Remoulade Økologisk er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 111 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto.