
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi408 kcalFedt39 gSukker11 gProtein1 g
| Energi | 1.708 kJ / 408 kcal |
|---|---|
| Fedt | 39 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 13 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 86,2%
- Kulhydrat
- 12,8%
- Protein
- 1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Rapsolie, vand, hvidkål, sukker, blomkål, syltede agurker (agurk, eddike, salt, sukker), past. ÆGGEBLOMME, eddike, SENNEPSMEL, salt, krydderi, karry (krydderier, krydderiekstrakter, kartoffelstivelse, rapsolie, sukker). Tilsat: Mod. stivelse, surhedsregulerende midler (E270, E262, E296), konserveringsmidler (E202, E211), fortykningsmidler (E415, E412). Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Æg, Sennep
Allergener
Æg, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Remoulade · Føtex375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- Remoulade · Nemlig375 g22,23 kr59,28 kr/kg
- Remoulade · Bilka375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- Remoulade · Netto375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- Gråsten Remoulade · MENY375 g26,95 kr71,87 kr/kg
- Graasten Remoulade · Min Købmand375 g32,95 kr87,87 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade øko. · Nemlig260 g19,35 kr74,42 kr/kg
- Remoulade øko · Bilka230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Remoulade øko · Føtex230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Gråsten Remoulade · MENY150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Remoulade Økologisk · Netto230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar150 g19,95 kr133,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gråsten Remoulade hos MENY koster 26.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Gråsten Remoulade hos MENY er 23.01 kr og varierer fra 15.00 kr til 26.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Gråsten Remoulade hos MENY i 433 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Gråsten Remoulade været markeret som tilbud 75 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Gråsten Remoulade har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Gråsten Remoulade er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.