
MENY
Rose Poultry Kød
Kyllingebryst Gestus
1000 g
Tilbuddet udløber i dag
79,95 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi105 kcalFedt1,9 gSukker0,1 gProtein22 g
| Energi | 444 kJ / 105 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,1 g |
| Protein | 22 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 16%
- Kulhydrat
- 1,9%
- Protein
- 82,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Kyllingebrystfilet uden skind og ben. Klasse A. Allergener EU(2003/89/EC) Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Æg, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Mælk, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kyllingebryst Gestus · MENY1000 g79,95 kr79,95 kr/kg
- Gs Brystfilet · Spar1000 g100,00 kr100,00 kr/kg
- Kyllingebryst Gestus · Min Købmand1000 g101,95 kr101,95 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- KYLLINGEBRYST 180-320G · REMA 1000180 g42,95 kr238,61 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto280 g42,95 kr153,39 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g43,95 kr156,96 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingebryst Gestus hos MENY koster typisk 104.95 kr, men er lige nu på tilbud til 79.95 kr, hvilket giver en besparelse på 24%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingebryst Gestus hos MENY er 89.10 kr og varierer fra 74.95 kr til 110.16 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingebryst Gestus hos MENY i 317 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 69% af tiden. Ud af de 317 prisregistreringer har Kyllingebryst Gestus været markeret som tilbud 188 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 59% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingebryst Gestus har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 14 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 14 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 17 dage mellem hver tilbudsperiode. Kyllingebryst Gestus er ofte på tilbud (59% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.