
MENY
Rose Poultry Kød
Himmerland Ecc Brystfilet
550 g
Tilbuddet udløber i dag
172,64 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi102 kcalFedt0 gSukker0 gProtein24 g
| Energi | 426 kJ / 102 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 100%
IngredienserVis mereVis mindre
ECC Chicken breast fillet (2-hearted) (100%). Allergener EU(2003/89/EC) Fri for: Krebsdyr, Æg, Fisk, Mælk, Nødder, Jordnødder/peanuts, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Glutenholdigt korn, Soja, Selleri, Sennep, Lupin, Bløddyr
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Himmerland Ecc Brystfilet · MENY550 g94,95 kr172,64 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- KYLLINGEBRYST 180-320G · REMA 1000180 g42,95 kr238,61 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto280 g42,95 kr153,39 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g43,95 kr156,96 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Himmerland Ecc Brystfilet hos MENY koster typisk 99.95 kr, men er lige nu på tilbud til 94.95 kr, hvilket giver en besparelse på 5%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. august 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 397 dage. Gennemsnitsprisen for Himmerland Ecc Brystfilet hos MENY er 95.03 kr og varierer fra 89.95 kr til 99.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 397 dage har Goma registreret prisdata for Himmerland Ecc Brystfilet hos MENY i 128 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 32% af tiden. Ud af de 128 prisregistreringer har Himmerland Ecc Brystfilet været markeret som tilbud 120 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 94% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 397 dage kan vi se følgende mønstre: Himmerland Ecc Brystfilet har været på tilbud hos MENY i januar, maj, juni, juli, august, september og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 60 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 83 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 59 dage mellem hver tilbudsperiode. Himmerland Ecc Brystfilet er ofte på tilbud (94% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.