
MENY
Rose Poultry Kød
Himmerland Ecc Bryst M/sk
450 g
Tilbuddet udløber i dag
211,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi150 kcalFedt7 gSukker0 gProtein22 g
| Energi | 629 kJ / 150 kcal |
|---|---|
| Fedt | 7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 22 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 41,7%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 58,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Fersk kyllingebrystfilet med skind. Klasse A. Allergener EU(2003/89/EC) Fri for: Krebsdyr, Æg, Fisk, Mælk, Nødder, Jordnødder/peanuts, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Glutenholdigt korn, Soja, Selleri, Sennep, Lupin, Bløddyr
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Himmerland Ecc Bryst M/sk · MENY450 g94,95 kr211,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- KYLLINGEBRYST 180-320G · REMA 1000180 g42,95 kr238,61 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto280 g42,95 kr153,39 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g43,95 kr156,96 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Himmerland Ecc Bryst M/sk hos MENY koster 94.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 22. august 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 405 dage. Gennemsnitsprisen for Himmerland Ecc Bryst M/sk hos MENY er 94.81 kr og varierer fra 89.95 kr til 94.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 405 dage har Goma registreret prisdata for Himmerland Ecc Bryst M/sk hos MENY i 111 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 27% af tiden. Ud af de 111 prisregistreringer har Himmerland Ecc Bryst M/sk været markeret som tilbud 108 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 97% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 405 dage kan vi se følgende mønstre: Himmerland Ecc Bryst M/sk har været på tilbud hos MENY i januar, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 274 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 273 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Himmerland Ecc Bryst M/sk er ofte på tilbud (97% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.