
Nemlig
Royal Beer
Royal Classic (dåse)
6.6 l
Tilbuddet udløber søndag
13,33 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi39 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0,3 g
| Energi | 163,3 kJ / 39 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 2,4 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 88,9%
- Protein
- 11,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, majs, BYG, humle.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Royal Classic (dåse) · Nemlig6.6 l88,00 kr13,33 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harboe Classic · Bilka0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Harboe Classic · Netto0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% · Min Købmand33 l4,67 kr0,14 kr/liter
- Harboe Classic · Føtex0.33 l4,95 kr15,00 kr/liter
- TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl6,50 kr19,70 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Føtex0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Thy Classic · Føtex0.33 l8,75 kr26,52 kr/liter
- Harboe Classic 33 Cl · Spar33 cl8,95 kr27,12 kr/liter
- Tub. Classic 6-pak Hi-cone · MENY33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Slts · Min Købmand10,00 kr
- Royal Classic 33 Dåse · MENY33 cl11,95 kr36,21 kr/liter
- Royal Classic · Netto0.568 l12,00 kr21,13 kr/liter
- Tuborg Classic 33 Cl · Spar33 cl15,00 kr45,45 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Royal Classic (dåse) hos Nemlig koster typisk 110.00 kr, men er lige nu på tilbud til 88.00 kr, hvilket giver en besparelse på 20%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Royal Classic (dåse) hos Nemlig er 96.06 kr og varierer fra 79.00 kr til 110.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Royal Classic (dåse) hos Nemlig i 422 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Royal Classic (dåse) været markeret som tilbud 176 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 48% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Royal Classic (dåse) har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 3 dage og forventes at slutte om 3 dage (søndag). Der går typisk 10 dage mellem hver tilbudsperiode. Royal Classic (dåse) er ofte på tilbud (48% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.