
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi160 kJ
| Energi | 160 kJ |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, BYG og humle.
Allergener
Byg (glutenholdigt korn), Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl6,50 kr19,70 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Føtex0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tub. Classic 6-pak Hi-cone · MENY33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% · MENY33 cl10,50 kr31,82 kr/liter
- Tuborg Classic 33 Cl · Spar33 cl15,00 kr45,45 kr/liter
- Tub. Classic 6-pak Hi-cone · Min Købmand33 cl54,95 kr166,52 kr/liter
- Tuborg Classic (dåse) · Nemlig3.96 l85,00 kr21,46 kr/liter
- Tuborg Classic · Spar33 cl140,00 kr424,24 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harboe Classic · Bilka0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Harboe Classic · Netto0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% · Min Købmand33 l4,67 kr0,14 kr/liter
- Harboe Classic · Føtex0.33 l4,95 kr15,00 kr/liter
- TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Thy Classic · Føtex0.33 l8,75 kr26,52 kr/liter
- Harboe Classic 33 Cl · Spar33 cl8,95 kr27,12 kr/liter
- Slts · Min Købmand10,00 kr
- Royal Classic 33 Dåse · MENY33 cl11,95 kr36,21 kr/liter
- Royal Classic · Netto0.568 l12,00 kr21,13 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Netto0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- ØKO SVANEKE CLASSIC 50 CL FL 4,6% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Royal Classic · Bilka0.5 l18,25 kr36,50 kr/liter
- Svaneke Classic 5,2% · Spar50 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Royal Classic · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Royal Classic 1 Pint 4,6% · MENY56.8 ml21,50 kr378,52 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tuborg Classic 33 Cl hos Spar koster 15.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Tuborg Classic 33 Cl hos Spar er 12.47 kr og varierer fra 10.00 kr til 15.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Tuborg Classic 33 Cl hos Spar i 444 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Tuborg Classic 33 Cl været markeret som tilbud 82 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Tuborg Classic 33 Cl har været på tilbud hos Spar i september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 82 dage. Tuborg Classic 33 Cl er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 295 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar.