
REMA 1000
TUBORG CLASSIC 4,6%
33 cl
Tilbuddet udløber lørdag
19,70 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi39 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein0,5 g
| Energi | 160 kJ / 39 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT , BYG og humle.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Tuborg Classic 4,6% · Min Købmand33 l4,67 kr0,14 kr/liter
- TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl6,50 kr19,70 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Føtex0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tub. Classic 6-pak Hi-cone · MENY33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% · MENY33 cl10,50 kr31,82 kr/liter
- Tuborg Classic 33 Cl · Spar33 cl15,00 kr45,45 kr/liter
- Tub. Classic 6-pak Hi-cone · Min Købmand33 cl54,95 kr166,52 kr/liter
- Tuborg Classic (dåse) · Nemlig3.96 l85,00 kr21,46 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% · MENY33 cl109,95 kr333,18 kr/liter
- Tuborg Classic · Spar33 cl140,00 kr424,24 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harboe Classic · Bilka0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Harboe Classic · Netto0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Harboe Classic · Føtex0.33 l4,95 kr15,00 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Thy Classic · Føtex0.33 l8,75 kr26,52 kr/liter
- Harboe Classic 33 Cl · Spar33 cl8,95 kr27,12 kr/liter
- Slts · Min Købmand10,00 kr
- Royal Classic 33 Dåse · MENY33 cl11,95 kr36,21 kr/liter
- Royal Classic · Netto0.568 l12,00 kr21,13 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Netto0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- ØKO SVANEKE CLASSIC 50 CL FL 4,6% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Royal Classic · Bilka0.5 l18,25 kr36,50 kr/liter
- Svaneke Classic 5,2% · Spar50 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Royal Classic · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Royal Classic 1 Pint 4,6% · MENY56.8 ml21,50 kr378,52 kr/liter
- Royal Classic 1 Pint 4,6% · Min Købmand56.8 ml21,95 kr386,44 kr/liter
- HARBOE CLASSIC 6X33 CL DS 4,6% · Brugsen198 cl22,00 kr11,11 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
TUBORG CLASSIC 4,6% hos REMA 1000 koster typisk 7.30 kr, men er lige nu på tilbud til 6.50 kr, hvilket giver en besparelse på 11%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for TUBORG CLASSIC 4,6% hos REMA 1000 er 5.90 kr og varierer fra 3.50 kr til 7.40 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for TUBORG CLASSIC 4,6% hos REMA 1000 i 582 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har TUBORG CLASSIC 4,6% været markeret som tilbud 198 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 54% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: TUBORG CLASSIC 4,6% har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 15 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 26 dage og forventes at slutte om 9 dage (lørdag). Der går typisk 16 dage mellem hver tilbudsperiode. TUBORG CLASSIC 4,6% er ofte på tilbud (54% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.