
Spar
Carlsberg Denmark
Tuborg Classic
33 cl
Tilbuddet udløber i dag
424,24 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
INGREDIENSER: Vand, BYGMALT, BYG og humle.
Allergener
Byg (glutenholdigt korn), Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Tuborg Classic 4,6% · Min Købmand33 l4,67 kr0,14 kr/liter
- TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl6,50 kr19,70 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl7,00 kr21,21 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% alkoholfri · Netto0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Føtex0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% (dåse) · Nemlig0.33 l8,50 kr25,76 kr/liter
- Tub. Classic 6-pak Hi-cone · MENY33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% · MENY33 cl10,50 kr31,82 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% · Min Købmand33 cl10,95 kr33,18 kr/liter
- Tuborg Classic 33 Cl · Spar33 cl15,00 kr45,45 kr/liter
- Tub. Classic 6-pak Hi-cone · Min Købmand33 cl54,95 kr166,52 kr/liter
- Tuborg Classic (dåse) · Nemlig3.96 l85,00 kr21,46 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% · MENY33 cl109,95 kr333,18 kr/liter
- Tuborg Classic · Spar33 cl140,00 kr424,24 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Netto7.92 l180,00 kr22,73 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harboe Classic · Bilka0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Harboe Classic · Netto0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Harboe Classic · Føtex0.33 l4,95 kr15,00 kr/liter
- Royal Classic · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Thy Classic · Føtex0.33 l8,75 kr26,52 kr/liter
- Harboe Classic 33 Cl · Spar33 cl8,95 kr27,12 kr/liter
- Slts · Min Købmand10,00 kr
- Royal Classic 33 Dåse · MENY33 cl11,95 kr36,21 kr/liter
- Royal Classic · Netto0.568 l12,00 kr21,13 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Netto0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- ØKO SVANEKE CLASSIC 50 CL FL 4,6% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Royal Classic · Bilka0.5 l18,25 kr36,50 kr/liter
- Svaneke Classic 4,6% Øko · Spar50 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Royal Classic · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Royal Classic 1 Pint 4,6% · MENY56.8 ml21,50 kr378,52 kr/liter
- Royal Classic 1 Pint 4,6% · Min Købmand56.8 ml21,95 kr386,44 kr/liter
- CLASSIC 6X33 CL · 365discount198 cl22,00 kr11,11 kr/liter
- HARBOE CLASSIC 6X33 CL DS 4,6% · Brugsen198 cl22,00 kr11,11 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% · MENY50 cl22,95 kr45,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tuborg Classic hos Spar koster 140.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Tuborg Classic hos Spar er 41.39 kr og varierer fra 8.65 kr til 140.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Tuborg Classic hos Spar i 383 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 84% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Tuborg Classic været markeret som tilbud 103 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 28% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Tuborg Classic har været på tilbud hos Spar i januar, maj, juni, juli, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 20 dage mellem hver tilbudsperiode. Tuborg Classic er ofte på tilbud (28% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.