
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi19 kcalFedt0,5 gSukker2,1 gProtein0,5 g
| Energi | 80 kJ / 19 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 4,1 g |
| - heraf sukkerarter | 2,1 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 19,7%
- Kulhydrat
- 71,6%
- Protein
- 8,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGmalt, majs, humleekstrakt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Alkoholfri lager 0,5% (dåse) · Nemlig1.98 l46,95 kr23,71 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Ahornbryg · Lidl50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- AhornBryg 0,5% alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Ahornbryg · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- CORONA CERO 33 CL FL 0% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA CERO 33 CL FL 0% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Cero 0,0% · Netto0.33 l13,00 kr39,39 kr/liter
- Hoppy Lager øko. (0,5%) (dåse) · Nemlig0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- AHORNBRYG 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- Estrella Damm 0,0% · Nemlig0.33 l16,75 kr50,76 kr/liter
- Cero 0,0% · Bilka0.33 l17,25 kr52,27 kr/liter
- Cero 0,0% · Føtex0.33 l17,25 kr52,27 kr/liter
- Ahornbryg · Føtex0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- AhornBryg · Nemlig0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- ØKO ØB FYNSK FRI 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- BROOKLYN SPECIAL EFFECTS 50 CL DS 0,4% · Kvickly250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
- ØKO ØB FYNSK FRI 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- BROOKLYN SPECIAL EFFECTS 50 CL DS 0,4% · SuperBrugsen250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
- AhornBryg 0,5% alkoholfri · Føtex0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Ahornbryg (0,5%) · Nemlig0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Corona Cero 0,0 · MENY330 ml18,95 kr57,42 kr/liter
- Special Effects Hoppy Lager alkoholfri · Netto0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko · Bilka0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko · Føtex0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Skovlyst Ahornbryg Alk.fri · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Alkoholfri lager 0,5% (dåse) hos Nemlig koster 46.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Alkoholfri lager 0,5% (dåse) hos Nemlig er 45.05 kr og varierer fra 36.00 kr til 48.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Alkoholfri lager 0,5% (dåse) hos Nemlig i 449 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Alkoholfri lager 0,5% (dåse) været markeret som tilbud 35 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 10% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Alkoholfri lager 0,5% (dåse) har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, april, juni og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 56 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 96 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.