
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi22 kcalFedt0 gSukker1,7 gProtein0,5 g
| Energi | 94 kJ / 22 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 4,8 g |
| - heraf sukkerarter | 1,7 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 90,6%
- Protein
- 9,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, KORNMALT, maltodextrin, humle, gær.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Implosion Lager 0,5% (dåse) · Nemlig1.98 l59,95 kr30,28 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Ahornbryg · Lidl50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- AhornBryg 0,5% alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Ahornbryg · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- CORONA CERO 33 CL FL 0% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA CERO 33 CL FL 0% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Cero 0,0% · Netto0.33 l13,00 kr39,39 kr/liter
- Hoppy Lager øko. (0,5%) (dåse) · Nemlig0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- AHORNBRYG 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- Estrella Damm 0,0% · Nemlig0.33 l16,75 kr50,76 kr/liter
- Cero 0,0% · Bilka0.33 l17,25 kr52,27 kr/liter
- Cero 0,0% · Føtex0.33 l17,25 kr52,27 kr/liter
- Ahornbryg · Føtex0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- AhornBryg · Nemlig0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- ØKO ØB FYNSK FRI 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- BROOKLYN SPECIAL EFFECTS 50 CL DS 0,4% · Kvickly250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
- ØKO ØB FYNSK FRI 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- BROOKLYN SPECIAL EFFECTS 50 CL DS 0,4% · SuperBrugsen250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
- AhornBryg 0,5% alkoholfri · Føtex0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Ahornbryg (0,5%) · Nemlig0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Corona Cero 0,0 · MENY330 ml18,95 kr57,42 kr/liter
- Special Effects Hoppy Lager alkoholfri · Netto0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko · Bilka0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko · Føtex0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Skovlyst Ahornbryg Alk.fri · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Implosion Lager 0,5% (dåse) hos Nemlig koster 59.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Implosion Lager 0,5% (dåse) hos Nemlig er 58.94 kr og varierer fra 50.00 kr til 59.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Implosion Lager 0,5% (dåse) hos Nemlig i 433 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Implosion Lager 0,5% (dåse) været markeret som tilbud 76 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Implosion Lager 0,5% (dåse) har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Implosion Lager 0,5% (dåse) er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 33 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.