
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi97 kcalFedt1,7 gSukker0 gProtein20 g
| Energi | 405 kJ / 97 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 0,3 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 15,9%
- Kulhydrat
- 1,2%
- Protein
- 82,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Kyllingebrystfilet 90%, vand, salt, maltodextrin, antioxidanter (E331, E301), surhedsregulerende middel (E262). Kyllingeben kan forekomme.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kyllingebrystfilet · Nemlig1.2 kg93,10 kr77,58 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka1.2 kg115,00 kr95,83 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex1.2 kg115,00 kr95,83 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ · 365discount375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON · 365discount375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · 365discount260 g39,00 kr150,00 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingebrystfilet hos Nemlig koster 93.10 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingebrystfilet hos Nemlig er 110.16 kr og varierer fra 69.95 kr til 130.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingebrystfilet hos Nemlig i 419 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kyllingebrystfilet været markeret som tilbud 107 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 29% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingebrystfilet har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Der går typisk 7 dage mellem hver tilbudsperiode. Kyllingebrystfilet er ofte på tilbud (29% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 96 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.