
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Kyllingbryst filet Klasse A.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kyllingebrystfilet · Nemlig1.1 kg118,95 kr108,14 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- KYLLINGEBRYST 180-320G · REMA 1000180 g42,95 kr238,61 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto280 g42,95 kr153,39 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g43,95 kr156,96 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingebrystfilet hos Nemlig koster 118.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 7. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 268 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingebrystfilet hos Nemlig er 104.07 kr og varierer fra 72.50 kr til 118.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 268 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingebrystfilet hos Nemlig i 179 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 67% af tiden. Ud af de 179 prisregistreringer har Kyllingebrystfilet været markeret som tilbud 91 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 51% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 268 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingebrystfilet har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 13 dage mellem hver tilbudsperiode. Kyllingebrystfilet er ofte på tilbud (51% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 7 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.