
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi21 kcalFedt0 gSukker0,7 gProtein0,5 g
| Energi | 87 kJ / 21 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 4,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,7 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 90,6%
- Protein
- 9,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, kuldioxid, invertsukkersirup, naturlige aromaer, humle.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Tuborg Classic 0,0% (dåse) · Nemlig4.95 l109,00 kr22,02 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Ahornbryg · Lidl50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- AhornBryg 0,5% alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Ahornbryg · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- CORONA CERO 33 CL FL 0% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA CERO 33 CL FL 0% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Cero 0,0% · Netto0.33 l13,00 kr39,39 kr/liter
- Hoppy Lager øko. (0,5%) (dåse) · Nemlig0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- AHORNBRYG 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- Estrella Damm 0,0% · Nemlig0.33 l16,75 kr50,76 kr/liter
- Cero 0,0% · Bilka0.33 l17,25 kr52,27 kr/liter
- Cero 0,0% · Føtex0.33 l17,25 kr52,27 kr/liter
- Ahornbryg · Føtex0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- AhornBryg · Nemlig0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- ØKO ØB FYNSK FRI 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- BROOKLYN SPECIAL EFFECTS 50 CL DS 0,4% · Kvickly250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
- ØKO ØB FYNSK FRI 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- BROOKLYN SPECIAL EFFECTS 50 CL DS 0,4% · SuperBrugsen250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
- AhornBryg 0,5% alkoholfri · Føtex0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Ahornbryg (0,5%) · Nemlig0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Corona Cero 0,0 · MENY330 ml18,95 kr57,42 kr/liter
- Special Effects Hoppy Lager alkoholfri · Netto0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko · Bilka0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko · Føtex0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Skovlyst Ahornbryg Alk.fri · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tuborg Classic 0,0% (dåse) hos Nemlig koster 109.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 17. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 258 dage. Gennemsnitsprisen for Tuborg Classic 0,0% (dåse) hos Nemlig er 102.37 kr og varierer fra 80.00 kr til 109.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 258 dage har Goma registreret prisdata for Tuborg Classic 0,0% (dåse) hos Nemlig i 254 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 254 prisregistreringer har Tuborg Classic 0,0% (dåse) været markeret som tilbud 134 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 53% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 258 dage kan vi se følgende mønstre: Tuborg Classic 0,0% (dåse) har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 9 dage mellem hver tilbudsperiode. Tuborg Classic 0,0% (dåse) er ofte på tilbud (53% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 5 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.