
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi45 kcal
| Energi | 185 kJ / 45 kcal |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, HVEDE, glukosesirup, aromatisk karamel, aroma, humleekstrakt, stabilisator: arabisk gummi, appelsinskal og koriander
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kronenbourg 1664 Blanc (dåse) · Nemlig1.98 l60,00 kr30,30 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- ROYAL BLANCHE 4,6% · REMA 100033 cl7,14 kr21,64 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 5% · REMA 100033 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · 365discount33 cl13,00 kr39,39 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- WEISSBIER 5,4% · REMA 100050 cl15,41 kr30,82 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- WEISSBIER 5,3% · REMA 100050 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kronenbourg 1664 Blanc (dåse) hos Nemlig koster 60.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 17. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 258 dage. Gennemsnitsprisen for Kronenbourg 1664 Blanc (dåse) hos Nemlig er 56.95 kr og varierer fra 45.00 kr til 60.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 258 dage har Goma registreret prisdata for Kronenbourg 1664 Blanc (dåse) hos Nemlig i 221 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 86% af tiden. Ud af de 221 prisregistreringer har Kronenbourg 1664 Blanc (dåse) været markeret som tilbud 101 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 46% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 258 dage kan vi se følgende mønstre: Kronenbourg 1664 Blanc (dåse) har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 10 dage mellem hver tilbudsperiode. Kronenbourg 1664 Blanc (dåse) er ofte på tilbud (46% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 5 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.