
Nemlig
Dr. H. Thanisch
Bernkasteler Riesling
0.75 l
Tilbuddet udløber søndag
133,27 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Bernkasteler Riesling · Nemlig0.75 l99,95 kr133,27 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Bree Riesling 25 Cl · MENY25 cl31,95 kr127,80 kr/liter
- DREAM RIESLING MOLDOVA 75 CL 12% · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- HANS BAER RIESLING DE 75 CL 11,5% · Brugsen75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Noble House Riesling · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Noble House Riesling Trocken · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Riesling øko · Bilka75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Riesling · Netto75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- KÖNIGSMOSEL 8,5% · REMA 100075 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO RIESLING FEINHERB TYSKLAND 75 CL 11% · Kvickly75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO ÄNGLAMARK RIESLING DE 0,75 L 12 % · Kvickly0.75 l50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO RIESLING FEINHERB TYSKLAND 75 CL 11% · SuperBrugsen75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO ÄNGLAMARK RIESLING DE 0,75 L 12 % · SuperBrugsen0.75 l50,00 kr66,67 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl52,79 kr70,39 kr/liter
- Riesling · Føtex75 cl52,79 kr70,39 kr/liter
- Noble House Riesling · Netto75 cl52,95 kr70,60 kr/liter
- Riesling øko · Føtex75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- Riesling øko · Netto75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- WOW 12% · REMA 100075 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- VIER JAHRESZEITEN 12,5% · REMA 100075 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- WEINBIET RIESLING TROCKEN DE 12,5% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- WEINBIET RIESLING TROCKEN DE 12,5% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Bree Riesling · Min Købmand75 cl64,95 kr86,60 kr/liter
- CAVE DU ROI DAGOBERT 12,5% · REMA 100075 cl65,00 kr86,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Bernkasteler Riesling hos Nemlig koster typisk 179.95 kr, men er lige nu på tilbud til 99.95 kr, hvilket giver en besparelse på 44%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 24. september 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 7 dage. Gennemsnitsprisen for Bernkasteler Riesling hos Nemlig er 145.66 kr og varierer fra 99.95 kr til 179.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 7 dage har Goma registreret prisdata for Bernkasteler Riesling hos Nemlig i 7 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 7 prisregistreringer har Bernkasteler Riesling været markeret som tilbud 3 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 43% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 7 dage kan vi se følgende mønstre: Bernkasteler Riesling har været på tilbud hos Nemlig i september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 3 dage og forventes at slutte om 4 dage (søndag). Bernkasteler Riesling er ofte på tilbud (43% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.