Netto
Pepsi
Pepsi Max
0.33 l
37,12 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi1 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0 g
| Energi | 2 kJ / 1 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, kuldioxid, farvestof (E150d), sødestoffer (aspartam, acesulfam-K), syrer (E338, E330) surhedsregulerende middel (E331), aromaer (herunder koffein).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pepsi Max · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Netto0.33 l12,25 kr37,12 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.33 l12,25 kr37,12 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l12,25 kr37,12 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA LIGHT 33 CL · 365discount33 cl2,50 kr7,58 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Cola Light · MENY33 cl4,95 kr15,00 kr/liter
- Harbø Cola Light · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Harboe Cola Light 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar Pl · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola 0% Sugar Pl · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Pepsi Max · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lemon · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pepsi Max hos Netto koster 12.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Pepsi Max hos Netto er 12.04 kr og varierer fra 12.00 kr til 12.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Pepsi Max hos Netto i 510 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pepsi Max aldrig været markeret som tilbud hos Netto.
Pepsi Max kan købes hos Netto til 12 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 168 alternativer tilgængelige på tværs af 15 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.