
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi0 kcal
| Energi | 0 kJ / 0 kcal |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Naturligt mineralvand tilsat kulsyre.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Vand m. brus · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Ramlísa Original · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Danskvand 1,5 l, Ramlösa · Wolt Market1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Vand m. brus · Bilka1.5 l19,00 kr12,67 kr/liter
- Ramläsa Original · MENY150 cl20,95 kr13,97 kr/liter
- Ramlísa Original · Spar150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- DANSKVAND · REMA 100050 cl2,50 kr5,00 kr/liter
- Vand m. brus · Netto0.5 l2,50 kr5,00 kr/liter
- Vand m. brus · Bilka0.5 l2,75 kr5,50 kr/liter
- Vand m. brus · Føtex0.5 l2,75 kr5,50 kr/liter
- Vand m. brus · Bilka0.33 l3,95 kr11,97 kr/liter
- MINERALVAND · REMA 10002 l4,59 kr2,30 kr/liter
- DANSKVAND · REMA 10002 l5,12 kr2,56 kr/liter
- Sodavand m. grape, San pellegrino · Wolt Market330 ml16,50 kr50,00 kr/liter
- Vand m. brus · Bilka0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Vand m. brus · Bilka0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Vand m. brus · Føtex0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Vand m. brus · Føtex0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Ramløsa Original 50 Cl · MENY500 ml20,95 kr41,90 kr/liter
- Ramläsa Original 50 Cl · Spar50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Danskvand · Nemlig4.5 l22,50 kr5,00 kr/liter
- Vand 12-pak · Netto6 l27,75 kr4,63 kr/liter
- Danskvand (dåse) · Nemlig5.94 l50,00 kr8,42 kr/liter
- Danskvand · Nemlig4.5 l55,00 kr12,22 kr/liter
- Vand m. brus · Bilka594 cl71,10 kr11,97 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ramlísa Original hos Spar koster 21.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Ramlísa Original hos Spar er 19.33 kr og varierer fra 9.95 kr til 114.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Ramlísa Original hos Spar i 390 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 86% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Ramlísa Original været markeret som tilbud 192 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 53% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Ramlísa Original har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 12 dage mellem hver tilbudsperiode. Ramlísa Original er ofte på tilbud (53% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 7 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar.