Wolt Market
Tuborg
Tuborg Classic 4,6% 12-pak dåse
3.96 l
21,46 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi39 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0 g
| Energi | 160 kJ / 39 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 3 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, BYG og humle
Allergener
Gluten, Byg
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Tuborg Classic · Netto3.96 l69,00 kr17,42 kr/liter
- Tuborg Classic 12-Pak Ds · MENY396 cl84,95 kr21,45 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% 12-pak dåse · Wolt Market3.96 l85,00 kr21,46 kr/liter
- Tuborg Classic 12-pak Ds · Min Købmand396 cl89,95 kr22,71 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harboe Classic · Bilka0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Harboe Classic · Netto0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% · Min Købmand33 l4,67 kr0,14 kr/liter
- Harboe Classic · Føtex0.33 l4,95 kr15,00 kr/liter
- TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl6,50 kr19,70 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Føtex0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Thy Classic · Føtex0.33 l8,75 kr26,52 kr/liter
- Harboe Classic 33 Cl · Spar33 cl8,95 kr27,12 kr/liter
- Tub. Classic 6-pak Hi-cone · MENY33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Slts · Min Købmand10,00 kr
- Royal Classic 33 Dåse · MENY33 cl11,95 kr36,21 kr/liter
- Royal Classic · Netto0.568 l12,00 kr21,13 kr/liter
- Tuborg Classic 33 Cl · Spar33 cl15,00 kr45,45 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tuborg Classic 4,6% 12-pak dåse hos Wolt Market koster 85.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 157 dage. Gennemsnitsprisen for Tuborg Classic 4,6% 12-pak dåse hos Wolt Market er 101.25 kr og varierer fra 85.00 kr til 107.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 157 dage har Goma registreret prisdata for Tuborg Classic 4,6% 12-pak dåse hos Wolt Market i 148 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 148 prisregistreringer har Tuborg Classic 4,6% 12-pak dåse været markeret som tilbud 9 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 6% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 157 dage kan vi se følgende mønstre: Tuborg Classic 4,6% 12-pak dåse har været på tilbud hos Wolt Market i juni og juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Der går typisk 34 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 81 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.