
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi137 kcalFedt4,7 gSukker3 gProtein7,9 g
| Energi | 574 kJ / 137 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,4 g |
| Kulhydrat | 15 g |
| - heraf sukkerarter | 3 g |
| Kostfibre | 1,4 g |
| Protein | 7,9 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 31,6%
- Kulhydrat
- 44,8%
- Protein
- 23,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Lasagnettepasta 67%: durumhvedemel /durumhvetemel. Kan indeholde æg / egg . Saucemix 33%: Tomatpurépulver¹ 34%, stivelse, jodberiget salt, sukker, majsolie, aroma, hvidløg/hvitløk¹ 2,3 %, krydderier/krydder, porre/purre¹, gærekstrakt/gjærekstrakt, gulerod/gulrot¹, krydderurter/urter (bl.a. oregano¹ og basilikum 0,1%), løg/løk¹, hydrolyserede vegetabilske proteiner, kaliumchlorid/kaliumklorid, rodselleri /sellerirot¹, salt, maltodextrin/maltodekstrin, citronsaftpulver, røgaroma/røykaroma. Kan indeholde/ inneholde æg / egg , mælk / melk , sennep , soja / soya og andre glutenholdige kornprodukter/glutenholdig korn . ¹fra bæredygtigt landbrug/ bærekraftigt jordbrug.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ITALIAN LASAGNETTE · REMA 1000273 g19,95 kr73,08 kr/kg
- Lasagnette mix · Nemlig270 g19,95 kr73,89 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Bilka266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- KNORR LASAGNETTE 266 G · Kvickly266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- KNORR LASAGNETTE 266 G · SuperBrugsen266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Føtex266 g24,00 kr90,23 kr/kg
- Knorr Lasagnette Fuldkorn · MENY270 g24,00 kr88,89 kr/kg
- Knorr Italian Lasagnette · Min Købmand270 g24,00 kr88,89 kr/kg
- Knorr Lasagnette Fuldkorn · Spar270 g26,00 kr96,30 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Netto266 g34,95 kr131,39 kr/kg
- Dinner Kit Italian Lagsagnette, Knorr · Wolt Market270 g35,50 kr131,48 kr/kg
- Fuldkornslasagnette mix · Nemlig266 g36,75 kr138,16 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Lasagnette · Netto280 g15,25 kr54,46 kr/kg
- STEFF-H LASAGNETTE · Løvbjerg450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Knorr Lasagnette Fuldkorn · Min Købmand270 g24,00 kr88,89 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Føtex270 g34,95 kr129,44 kr/kg
- Dinner Kit Family lasagnette · Bilka335 g48,95 kr146,12 kr/kg
- Dinner Kit Family lasagnette · Føtex335 g48,95 kr146,12 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
ITALIAN LASAGNETTE hos REMA 1000 koster 19.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for ITALIAN LASAGNETTE hos REMA 1000 er 30.87 kr og varierer fra 18.00 kr til 34.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for ITALIAN LASAGNETTE hos REMA 1000 i 578 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har ITALIAN LASAGNETTE været markeret som tilbud 28 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 8% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: ITALIAN LASAGNETTE har været på tilbud hos REMA 1000 i februar, marts, april, juni, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Der går typisk 40 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 26 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.