
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi125 kcalFedt3,2 gSukker2,6 gProtein8,2 g
| Energi | 523 kJ / 125 kcal |
|---|---|
| Fedt | 3,2 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,3 g |
| Kulhydrat | 15 g |
| - heraf sukkerarter | 2,6 g |
| Kostfibre | 2,2 g |
| Protein | 8,2 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 23,7%
- Kulhydrat
- 49,3%
- Protein
- 27%
IngredienserVis mereVis mindre
Pasta og saucemix til fuldkornslasagnette med spinat. Lasagnettepasta 70 %: FULDKORNSDURUMHVEDEMEL/FULLKORN DURUMHVETEMEL, spinat 2%. Kan indeholde/inneholde spor af æg/egg. Saucemix 30%: Tomatpurépulver¹ 34%, stivelse, jodberiget salt, sukker, majsolie, aroma, hvidløg/hvitløk¹ 2,3%, krydderier/krydder, porre/purre¹, gærekstrakt/gjærekstrakt, gulerod/gulrot¹, krydderurter/urter (bl.a. oregano¹ og basilikum 0,1%), løg/løk¹, hydrolyserede vegetabilske proteiner, kaliumchlorid/kaliumklorid, RODSELLERI/SELLERIROT¹, salt, maltodextrin/maltodekstrin, citronsaftpulver, røgaroma/røykaroma. ¹fra bæredygtigt landbrug/bærekraftigt jordbrug. Kan indeholde/inneholde spor af æg/egg, mælk/melk, sennep, soja/soya og andre glutenholdige kornprodukter/glutenholdig korn.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- LASAGNETTEBLANDING · REMA 1000280 g14,20 kr50,71 kr/kg
- ITALIAN LASAGNETTE · REMA 1000273 g19,95 kr73,08 kr/kg
- Lasagnette mix · Nemlig270 g19,95 kr73,89 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Bilka266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- KNORR LASAGNETTE 266 G · Kvickly266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- KNORR LASAGNETTE 266 G · SuperBrugsen266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Føtex266 g24,00 kr90,23 kr/kg
- Knorr Lasagnette Fuldkorn · MENY270 g24,00 kr88,89 kr/kg
- Knorr Italian Lasagnette · Min Købmand270 g24,00 kr88,89 kr/kg
- Knorr Lasagnette Fuldkorn · Spar270 g26,00 kr96,30 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Netto266 g34,95 kr131,39 kr/kg
- Dinner Kit Italian Lagsagnette, Knorr · Wolt Market270 g35,50 kr131,48 kr/kg
- Fuldkornslasagnette mix · Nemlig266 g36,75 kr138,16 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fuldkornslasagnette mix hos Nemlig koster 36.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Fuldkornslasagnette mix hos Nemlig er 33.98 kr og varierer fra 16.75 kr til 38.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Fuldkornslasagnette mix hos Nemlig i 433 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Fuldkornslasagnette mix været markeret som tilbud 90 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 25% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Fuldkornslasagnette mix har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 24 dage mellem hver tilbudsperiode. Fuldkornslasagnette mix er ofte på tilbud (25% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 19 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.