
Spar
Unilever Danmark
Knorr Lasagnette Fuldkorn
270 g
Tilbuddet udløber i dag
96,30 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi137 kcalFedt4,7 gSukker3 gProtein7,9 g
| Energi | 574 kJ / 137 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,4 g |
| Kulhydrat | 15 g |
| - heraf sukkerarter | 3 g |
| Kostfibre | 1,4 g |
| Protein | 7,9 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 31,6%
- Kulhydrat
- 44,8%
- Protein
- 23,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Lasagnettepasta 67%: DURUMHVEDEMEL/DURUMHVETEMEL. Kan indeholde æg/egg. Saucemix 33%: Tomatpurépulver¹ 34%, stivelse, jodberiget salt, sukker, majsolie, aroma, hvidløg/hvitløk¹ 2,3 %, krydderier/krydder, porre/purre¹, gærekstrakt/gjærekstrakt, gulerod/gulrot¹, krydderurter/urter (bl.a. oregano¹ og basilikum 0,1%), løg/løk¹, hydrolyserede vegetabilske proteiner, kaliumchlorid/kaliumklorid, RODSELLERI/SELLERIROT¹, salt, maltodextrin/maltodekstrin, citronsaftpulver, røgaroma/røykaroma. Kan indeholde/ inneholde æg/egg, mælk/melk, sennep, soja/soya og andre glutenholdige kornprodukter/glutenholdig korn. ¹Fra bæredygtigt landbrug/ bærekraftigt jordbrug.
Allergener
Glutenholdigt korn, Hvede (glutenholdigt korn), Selleri, Æg, Mælk, Sennep, Soya
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ITALIAN LASAGNETTE · REMA 1000273 g19,95 kr73,08 kr/kg
- Lasagnette mix · Nemlig270 g19,95 kr73,89 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Bilka266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- KNORR LASAGNETTE 266 G · Kvickly266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- KNORR LASAGNETTE 266 G · SuperBrugsen266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Føtex266 g24,00 kr90,23 kr/kg
- Knorr Lasagnette Fuldkorn · MENY270 g24,00 kr88,89 kr/kg
- Knorr Italian Lasagnette · Min Købmand270 g24,00 kr88,89 kr/kg
- Knorr Lasagnette Fuldkorn · Spar270 g26,00 kr96,30 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Netto266 g34,95 kr131,39 kr/kg
- Dinner Kit Italian Lagsagnette, Knorr · Wolt Market270 g35,50 kr131,48 kr/kg
- Fuldkornslasagnette mix · Nemlig266 g36,75 kr138,16 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Knorr Lasagnette Fuldkorn hos Spar koster typisk 34.95 kr, men er lige nu på tilbud til 26.00 kr, hvilket giver en besparelse på 26%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Knorr Lasagnette Fuldkorn hos Spar er 30.81 kr og varierer fra 18.00 kr til 34.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Knorr Lasagnette Fuldkorn hos Spar i 427 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Knorr Lasagnette Fuldkorn været markeret som tilbud 71 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Knorr Lasagnette Fuldkorn har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, maj, juni, juli, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 31 dage mellem hver tilbudsperiode.